sobota 23. února 2013

Sliny byrokracie

I.
Městská knihovna. Zatuchlý puch, člověk si připadá jak někde na prokuratuře, prosektuře nebo prorektorátě. Potká kolegu u pokladen, v ruce má pár knih a cédéček .-"Co sis pučil" "Ne, to je taková absurdní věc -já je mám dávno doma, jenomže systém je z nějakého důvodu vede jako prezenční výpůjčky. No a ještě ke všemu mi přišel e-mail, že za tyto prezenční výpůjčky mi nabíhá zpozdné."

II.
Všeobecná zdravotní pojišťovna. Zatuchlý puch, člověk si připadá jak někde atd. Mají bordel v papírech, pročež po mně vymáhali tisícové částky za údajně dlužné pojistné (mocněno ražbou výroků typu "přistoupíme k exekučnímu vymáhání" a "stížnost nemá odkladný účinek na splatnost"). Musel jsem na poštu, do vzp, k bývalému zaměstnavateli, chudák ex-účentí s tím měla hromadu práce, a to vše jen proto, že se nějaká bába škrábe v prdeli místo toho aby zanesla správný datum změny.


III.
Spolubydlící filmař z Finska (half-Russian) a jeho kamarádi Lincoln (narodil se na Kubě, vyrůstal v Bolívii, žije ve Finsku) a Carlos (narodil se v Ekvádoru, ale celý život žije ve Finsku) (na to umí španělsky docela slušně).

IV.
Idiot dostává dopis: rozhlásil jsem na všechny strany svou novou adresu, ještě předtím, než jsem si dal jméno na schránku. (Nemám ho tam dosud, mch.) Byl mi poslán dopis. Nebyl mi doručen. "Už jsi čet můj dopis?" Volám na poštu. správnou. Ne, to my neschovávme. možná to bude v úložně Brno. Volám do úložny Brno. Možná tam je. Jdu na libovlnou poštu (pobočka Italská) a vyplním formulář včetně datum odeslání, pošta, kde byl dopis podán, odhadovaný obsah zásilky etc.) Za tři dny volá pošta, že tam mám dopis. Je tam. Už jsem čet tvůj dopis.

IVb.
Aneb dopis z Balbínovy ulice do Bělehradské jde zásadně přes Brno a vyzvedává se v Italské.

V.
Normalizace sekvestratury: skvělá nová kolegyně a vilný kolega, pár dalších lidí. Pondělí: sedm hodin v branické hospodě, pátek: čtyři hodiny tamtéž. Mězitím dvě další návštěvy. Included hádka se servírkou "okradla jste mě, už mě tady nikdy neuvidíte, až budu prezidentem, nechám to tady tankem srovnat se zemí". O cca 18 hodin později opět na místě.

VI.
Normalizace sekvestratury: restarty klíčových vztahů. Obdivuhodně vyklidněný, možná proto to funguje. Teorie Nepopsatelné, proč musí vždycky bydlet sama - "když se s někým budu chtít vyspat, musím si ho přece mít kam přivýst".

VII.
A znovu Mistr: Dávám vale toulkám, jízda na motorce, prasomrd a další báječný kousky Lancastera Dodda.Žádné komentáře:

Okomentovat